۱۰ دلیل مهم برای آوردن گربه از پناهگاه

اگر شما تصمیم دارید گربه داشته باشید  ، آوردن گربه از پناهگاه گربه ها بهترین گزینه می تونه باشه. در این مقاله ۱۰ دلیل که چرا بهتره برای داشتن گربه سراغ پناهگاه حیوانات ( در اینجا پناهگاه گربه ها ) بروید را بیان می کنیم.

 

۱-  با قبول سرپرستی یک گربه زندگی بیش از یک گربه را نجات میدید

به گزارش ASPCA  هر ساله ۳٫۲ میلیون گربه جمع آوری میشوند. این گربه ها سپس به پناهگاه ها برده میشن. در حدود ۸۶۰٫۰۰۰  گربه سالانه به علت اینکه کسی سرپرستی آن ها را قبول نمی کند ، یوتانایز میشن.

به سرپرستی گرفتن یک گربه از پناهگاه نه تنها به یکی از این حیوانات کمک می کنه، بلکه جایی در پناهگاه ها خالی میشه. در واقع یک فرصتی فراهم می شود که گروه های حمایتی  بتونن به دیگر گربه ها رسیدگی کنن.

۲-  گربه ای با ویژگی های شخصیتی مورد علاقتون پیدا کنین

گربه ها در بسیاری از پناهگاه ها هر روز با حامیان خود ارتباط برقرار می کنن و این افراد واقعا شخصیت های اون ها را می دونن. به خصوص درمورد گربه بالغ، شما می تونین یک همدم مشابه با شخصیت خودتون پیدا کنین.

میتونین یک گربه بازیگوش وفعال یا یک بچه گربه آروم تر،برای سرپرستی گرفتن پیدا کنین.

۳- تاثیر قبول سرپرستی گربه روی روحیه و سلامتی انسان

با توجه به پایگاه تحقیقاتی  Research Gate ، داشتن یک گربه یا هر حیوان خانگی که از پناهگاه حیوانات گرفته میشه، تأثیر مثبت بر توانایی انسان برای مقابله با استرس، اضطراب، افسردگی و تنهایی داره.

گرفتن یک گربه از پناهگاه می تونه حس شادی و رفاه رو برای شما به همراه داشته باشه.

۴- اثر سرپرستی گربه روی سلامت قلب انسان

مطالعات اخیر نشان داده که داشتن گربه منجر به کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی-عروقی و سکته می شود. این یک یافته مهم با توجه به AHA / ASA است که عقیده داره: ” سکته مغزی سومین علت در زنان و چهارمین علت در مردان شناخته شده است” نوازش کردن گربتون حتی فقط چند دقیقه در هر روز باعث میشه اندورفین در مغز آزاد شود که این فاکتور خوبی برای سلامتیه.

۵- گربه ها مقاومت کودکان رو در برابر آسم بهبود می بخشن.

با توجه به مرکز تحقیقات آلرژی بالینی و تجربی (Clinical & Experimental Allergy)، وجود گربه در خونه می تونه حساسیت نوزاد رو به آلرژن ها کاهش بده. در نتیجه در بچه ها احتمال ابتلا به بیماری های آلرژیک کاهش پیدا میکنه.

۶- همه جور گربه تو پناهگاه هست!

شما می توانین گربه ای را که دوست دارین در یک پناهگاه، از بچه گربه تا بالغ و مسن، مو کوتاه و مو بلند، در هر اندازه و رنگی پیدا کنین. اما اگر به دنبال یک نژاد خاص مانند سیامی هستین باید جای دیگه ای دنبالش بگردین.

۷- گربه ها دوست خوبی برای سگ شما میشن

اگر یک گربه دیگر یا یک سگ دوست داشتنی داشته باشین، با آوردن گربه از پناهگاه به خانه، می تونه باعث کاهش احساس تنهایی برای حیوون خونگی دیگتون در طول روز بشه. البته، شما باید به این نکته توجه داشته باشین که سگ و یا اگر گربه دارین، بایستی که گربه های جدید و فعلی با هم کنار بیان و باهم ارتباط برقرار کرده و در کنار هم احساس راحتی کنن.

۸- گربه ها برای آپارتمان نشینان مناسب هستن

اگر شما در یک آپارتمان یا فضای کوچک زندگی می کنین، یک گربه می تونه یک همدم عالی باشه، زیرا گربه ها نیازی به تعداد زیادی اتاق یا پیاده روی روزانه مثل یک سگ ندارن. گربه ها به طور کلی نگهداری کمتری نیاز دارن و اگر شما براشون اسباب بازی (مثل توپ یا اسباب بازی های آغشته به کت نیپ) فراهم کنین، آنها میتونن همخونه ای شگفت انگیزی براتون باشن.

۹- گربه ها همدم مناسب سالمندان

گربه های بالغ، گربه های آرام تری هستن که میتونن همراهان دوست داشتنی برای افراد مسن باشن. مراقبت از آنها راحته و شما می تونین گربه ای در پناهگاه پیدا کنین که با شیوه زندگیتون مطابقت داشته باشه.

۱۰- گربه ها موجوداتی مستقل، دوست داشتنی و مهربون

گربه ها موجودات مستقلی هستن. گربه ها به اندازه سگ ها نیاز به توجه ندارن .افرادی که در طول روز خانه نیستند هم میتونن گربه ای رو به سرپرستی قبول کنن.

گربه ها میتونن بدون صاحبشون در کل روز تنها بمونن. البته توجه کنید که گربه ها عاشق خوابیدن در تمامی ساعات روز هستن. وقتی شب به خانه برمیگردین، گربتون دوست داره زمان کمی رو باه هم بازی و اختلاط کنید!!

 

موارد بالا ۱۰ دلیل برای گرفتن گربه از پناهگاه بود. حتی اگر شما نمیتونین یک گربه را از یک پناهگاه به سرپرستی بگیرین می تونین مقدار کمی پول به صورت ماهانه برای کمک و حمایت به مراکزی که نیاز به حمایت و کمک های مالی زیادی دارن و در این زمینه فعالیت می کنن اهدا کنین.

 


لیست پناهگاه گربه ها در تهران

 

پناهگاه سوهانک (پارسه)

آدرس پناهگاه : انتهای اتوبان ارتش – بعد از کارخانه پارس بتن – سمت چپ خروجی سوم – تابلوی سفید رنگ پارک جنگلی سوهانک (ارغوان شرقی) – دو راهی (با تابلوی در نظافت جنگل کوشا باشید) سمت راست تا انتها سمت چپ

خانم اکبری ۰۹۳۵۵۷۸۳۶۴۱
پایگاه مانا حامی حیوانات

پایگاه،درمان،واکسیناسیون،عقیم سازی،واگذاری،رهاسازی

۰۹۱۲۱۲۱۱۶۲۹ لیدا اثنی عشری

80%
Awesome
  • Design
منبع pethealthnetwork

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.