چه زمانی بچه گربه جدیدمون را به دامپزشکی ببریم؟

وارد شدن یه بچه گربه جدید به خانواده خیلی حس خوبه میده. گاهی اوقات این موضوع از قبل تعیین شده است اما گاهی  به صورت اتفاقی مجبوریم گربه ای رو خونه بیاریم.

علاوه بر خرید همه وسایل مورد نیاز مانند غذا، ظرف، جعبه خاک و …، به یاد داشته باشید که از دامپزشک برای او وقت بگیرید.

زمان مناسب بردن بچه گربه به دامپزشکی

زمان دقیقی برای اولین ملاقات بچه گربه شما با دامپزشک وجود ندارد.

بهتره که اولین چک‌آپ او ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از قبول سرپرستی گربه توسط شما باشد.

اگر شما گربه‌های دیگری  هم در خانه نگه می دارید سعی کنید قبل از آوردن بچه گربه جدید به خانه، او را به دامپزشک نشان دهید.

در مواقعی که ورود گربه به خانه شما برنامه ریزی شده نیست( زمانی که یک گربه را از وضعیت بدی نجات داده‌اید و امکان بردن به دامپزشکی وجود ندارد) پیشنهاد میشه که این عضو جدید را در  مکان جدا  از دیگر گربه‌ها نگه دارید.

جعبه خاک، آب و غذای او نیز باید جدا باشد. این کار می تواند جلوی پخش شدن بیماری‌، انگل یا هر مشکل دیگری را در بین گربه های دیگر بگیرد.

خیلی دیدم که بچه گربه هایی با سن ۶ هفته را آماده واگذاری می کنند.توجه داشته باشید گربه در این سن هنوز نیاز به مادر خود دارد. سعی کنید گربه را با حداقل سن ۹-۱۰ هفته واگذاری یا قبول سرپرستی کنید.

زمان اولین واکسیناسیون گربه

اولین واکسیناسیون گربه معمولا بین هفته های ۶ – ۹ انجام می شود. گربه مادری که واکسیناسیون مناسب و برنامه ریزی شده ای داشته باشد، شرایط مناسبی را برای بچه گربه‌های خود نیز ایجاد خواهد کرد.

اگر بچه گربه شما عطسه می کند یا دارای دیگر مشکلات سلامتی است، بهتر است قبل از واکسیناسیون صبر کنید تا او به سلامت نسبی برسد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.