شانه زدن گربه های موبلند

در جنگل ها گربه سانان مو بلند فقط در زمستان مو ریزی دارند، اما گربه های اهلی که محل زندگی آن از لحاظ گرما و نور متفاوت است موریزی مداوم در طول سال دارند. در نتیجه، گربه های موبلند باید روزانه شانه شوند، وگرنه موی آنها نمدی خواهد شد.

اگر موهای نمدی شده را در مراحل اولیه از هم باز نکنید، دردناک خواهد شد و شما مجبور خواهید شد گربه را به کلینیک دامپزشکی ببرید تا تحت شرایط بیهوشی موهای گربه کوتاه شود.

قبل از اینکه شروع به شانه زدن گربه نمایید، ابتدا گوش و چشم و دهان و ناخن های گربه را مورد بازررسی قرار دهید تا تمیز باشند و علایم بیماری در آنها قابل روئیت نباشد.

گربه ها حیوانات تمیزی هستند و چندین ساعت از روز را صرف تمیز کردن خود می کنند. زبان گربه ها دارای سطح زبری است و بهتر از هر شانه و برسی عمل میکند.

  • زبان گربه به تمامی قسمتهای بدن بغیر از سر، شانه ها و پشت گردن می رسد.
  • سر، شانه ها و پشت گردن به وسیله پنجه های گربه تمیز می شوند. با این وجود، برای اینکه از پراکنده شدن موی حیوان روی اسباب و اثاثیه خانه خلاص شوید، روزانه آنها را شانه بزنید.

 

شانه گربه های مو بلند

روش شانه کردن گربه مو بلند:

شانه زدن گربه مو بلند

  • به وسیله شانه ای که دندانه هایش از هم فاصله دارند، خرده های آشغال را از موی گربه خارج کنید.
  • از یک برس سیمی برای خارج کردن موهای مرده استفاده کنید. توجه خاصی را به ناحیه کپل گربه مبذول دارید، می توانید به وسیله دستانتان آنها را تمیز کنید.
  • مقداری پودر بچه لابلای موهای گربه بریزید. این کار باعث جداشدن موها از هم می شود و می توانید به سرعت آنها را شانه کنید.
  • شانه ای با دندانه های نرم از داخل مو به سمت بالا حرکت دهید و موهای اطراف گردن را شانه بزنید، آنچنانکه به شکل یقه گرد شود.
  •  به وسیله یک مسواک، موهای کوتاه صورت گربه را شانه بزنید. مسواک را به چشم گربه نزدیک نکنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.