گربه ، حیوان خانگی سالمندان

زیرنویس

تحقیقات علمی زیادی نشان داده است که  گربه ها حیوانات مورد علاقه سالمندان هستند.بیش از ۲۰ سال مطالعه نشان داده که افرادی که گربه داشته اند، نسبت به افرادی که هیچ وقت گربه نداشته اند، ۴۰ درصد کمتر احتمال حمله قلبی دارند.

حیوانات خانگی علاوه بر اینکه می توانند همدمی برای افراد سالمند باشند باعث افزایش طول عمر سالمندان نیز می گردند.

به عقیده بسیاری از صاحبنظران، گربه حیوان ایده آلی برای سالمندان محسوب می شود که می توانند آنها را از تنهایی بیرون آورند.

افرادی که حیوان دارند کمتر سکته می کنند و ۴۰ درصد کمتر احتمال حمله قلبی نسبت به افرادی که حیوان نداشتند، دارند.

افراد سالمندی که حداقل یک حیوان دارند کمتر سکته می کنند. پژوهشگران دلیل این موضوع را نمی دانند ، اما صاحبان گربه نسبت به افرادی که گربه ندارند، سکته کمتری دارند. این تا حدی به علت اثرات داشتن حیوان خانگی است که می تواند در رابطه فرد وجود داشته باشد. اما محققان بر این باورند که گربه ها ممکن است اثر آرامبخش بیشتری نسبت به حیوانات دیگر روی صاحبان خود داشته باشند.  گربه ها اغلب روی علائق صاحب خود تمرکز می کنند، که آنها را از نگرانی های پر تنش دیگر جدا می کند.

گربه مظهر آسایش مخصوصا برای سالمندانی است که تنها زندگی می کنند.

اما از این جهت که در این سنین سالمندان باید بیشتر مراقب سلامت خود باشند به همین دلیل باید از اصول سلامت گربه های خانگی آگاه شوند تا از بیمارشدن آن ها پیشگیری کنند .

 

گربه برخلاف سگ به تمرین های کنترل شده و فراوان احتیاج ندارد. گربه، به عنوان یک حیوان تکامل یافته و نیرومند، می تواند به صورت وحشی زندگی کند و این سرشت مؤید آنست که گربه ها می توانند براحتی از خود محافظت کنند.

Related Posts

تعبیر خواب گربه

برای برقراری رابطه ای طولانی مدت با گربه ها رعایت نکات زیر مفید هستند:

گربه را اخته کنید و بطور منظم در برابر بیماریهای روده ای کشنده واکسینه نمایید.

موهای گربه را حداقل روزی یک بار تمیز کنید. در مورد گربه های موبلند، این عمل را دو بار در روز انجام دهید؛ و اگر گربه شما بیشتر وقتش را در خانه سپری می کند، یک بستر خاکی برایش فراهم نمایید تا در آن ادرار یا مدفوع کند و روزانه آن را تمیز نمایید؛

غذا دادن به گربه باید در زمان و مکان خاصی صورت گیرد و همیشه برای غذا دادن به گربه از ظرفهای تمیز استفاده کنید، زیرا گربه حیوان مشکل پسندی است.

آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس گربه باشد. شیر ضروری نیست .

جای خواب راحت و گرمی برای گربه مهیا کنید و ترجیحا آن را به وسیله روزنامه بپوشانید و روزانه آن را عوض کنید؛

گربه را در صورت نیاز برای معاینه یا درمان بیماریهای انگلی نزد دامپزشک ببرید.

اگر گربه خودش غذایش را شکار می کند هر شش ماه یک بار آن را نزد دامپزشک ببرید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.